بدون دیدگاه

کشاورزی نیوهلند برنده پنج جایزه AE50 شد

این پست نیز در دسترس است: فارسی

ماشین آلات کشاورزی نیوهلند برنده پنج جایزه ASABE AE50 در سال 2018 شده است انجمن مهندسین کشاورزی و زیست شناسی آمریکا (ASABE) چهار فناوری نوین و پیشرفته ماشین آلات کشاورزی نیوهلند را به‌عنوان نامزدهای دریافت جایزه AE50 در سال 2018 معرفی کرده است. جایزه AE50 به خلاقانه ترین محصولات مهندسی یا سیستم های مربوط به صنایع کشاورزی یا غذایی در سال تعلق می گیرد.سیستم جعبه‌ دندهDynamic Command برای تراکتورهای سری T6 ، قابلیت CustomSteer برای تراکتورهای منتخب سری T6 و T7، قابلیت چرخش خودکار انتهای مسیر IntelliTurn و سیستم مدیریت اضافات کشاورزی با استفاده از Optispread Plus در ماشین های درو کننده کمباین های مدل CR برندگان جوایز سال هستند.
کارلو لامبرو رئیس شرکت تجاری ماشین آلات کشاورزی نیوهلند بیان می کند : شرکت نیوهلند در تلاش است تا با ایجاد نوآوری های کاربردی ، مشتریان خود را برای دستیابی به بالاترین میزان تولید و بهره وری یاری رساند و دریافت این چهار جایزه AE50 مهر تأییدی بر این ادعاست. او همچنین اضافه می کند : من به گروه ماشین آلات کشاورزی نیوهلند در سرتاسر جهان که با توانایی خود به گسترش تولید محصولات و فناوری ادامه می دهند افتخار می کنم و به همین علت توانستند جایزه AE50 را از ASABE را کسب کنند و ما به دنبال ادامه دادن عملکردی در این سطح در آینده هستیم.

سیستم Dynamic Command یک جعبه‌دنده نیمه گیربکسی (انتقال قدرت) با سایز 24×24 است که در آن از فناوری دو کلاچه استفاده شده است. کاربرد آن در تراکتورهای 4 سیلندر سری T6 یک سیستم منحصربه‌ فرد را برای تراکتور ایجاد می کند، بطوریکه توان خروجی ماشین از 95 به 120 اسب بخار میرسد. این سیستم طراحی ‌شده است تا انتقال قدرت را از طریق جعبه‌ دنده به موثرترین شکل انجام دهد و در هنگام ترکیب با موتورهای سازگار ، به کاربر این اطمینان را دهد که این سیستم می تواند در هر نوع کاربری با بالاترین بازه و بهره‌ وری کار کند. درنتیجه مشتریان میتوانند انتظار داشته باشند با میزان مصرف کمتر سوخت در مساحت بیشتری از زمین کار کنند ، یک ادعایی که با مقدار gkWh 250 برای نتیجه آزمایش DLG Powermix در مدل T6.175 به اثبات رسید.
جعبه‌دنده‌ها خود به سه دسته مختلف با 8 دنده نیمه گیربکسی تقسیم می‌شوند. 4 چرخ دنده فرد و یک کلاچ روی محور اول و چهار چرخ دنده زوج و یک کلاچ روی محور دوم قرار دارند. توان تولیدی نیز به‌ سادگی بین این دو محور تغییر می کند ، بطوریکه یک چرخ دنده فرد و یک کلاچ از مدار خارج‌ شده و کلاچ دوم چرخ‌ دنده های زوج را روی محور درگیر می کند. کلاچ های اختصاصی برای دنده های عقب و جلو باعث ایجاد یک کارکرد کنترل ‌شده انتقال نیرو حتی در شیب‌های بسیار تند می شود، و انتقال نیرو از حالت A به B و C را به ‌صورت خودکار انجام می دهد.

محدوده های مختلف سرعت برای دنده ها به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که به کاربر اجازه دهد متناسب با هر کاربرد ، سرعت را انتخاب کند و تا اتمام انجام کار بدون هیچ گونه اختلال در انتقال نیرو به زمین در همان محدوده باقی بماند. ترکیب تمام این خصوصیات به کاربر این اجازه را میدهد تا در حین انجام کار به‌ راحتی و با کمترین میزان صرف انرژی به بهترین سطح عملکردی و تولید برسد.
CustomSteer یک خصوصیت نوین در هدایت ماشین است که تعداد چرخش هایی که کاربر (راننده) نیاز است بر محور چرخ ها اعمال نماید را کاهش دهد. این ویژگی قدرت مانور تراکتور نیوهلند را در هنگام بارگیری بسیار آسان کرده و همچنین تعداد چرخش های مکرر را نیز بسیار کاهش می دهد، به‌طوری که تنها با یک چرخش فرمان محور چرخها می تواند به ‌طور کامل از سمت چپ به راست منتقل شود بدون اینکه فرمان از کنترل خارج شود. این ویژگی بر روی تراکتورهای نیوهلند سری T6 و T7 قرار داده‌شده است.

قابلیت چرخش خودکار انتهای مسیر IntelliTurn ، میزان بهره وری کار در زمین های زراعی را با بکارگیری چرخش در انتهای مسیر حتی در زمین هایی که دارای شکل های چالش برانگیز هستند افزایش میدهد. از زمان معرفی این ویژگی IntelliTurn – به علت سازگار بودن با صنایع پیشرو کاربری آن در تمامی زمین های کشاورزی با سرعت های متفاوت برای بهبود میزان تولید محصولات کشاورزی و کاهش میزان فشار کاری بر کاربر مورد توجه قرارگرفته است. IntelliTurn یک فناوری نوین است که از ساختار تراکتورهای خودکار بهره برده است که امروزه کاربرد ارزشمند آن برای مشتریان اثبات ‌شده است. این ویژگی ها در حال حاضر بروی تراکتورهای نیوهلند سری T6، T7، T8 و T9 با رویکردی بر اضافه شدن برخی ویژگی های دیگر در آینده استفاده میشود .

سیستم مدیریت اضافات محصولات کشاورزی Optispread Plus برای کمباین های مدل CR شرکت نیوهلند یک راه حل مناسب برای جلوگیری از پخش شدن اضافات محصولات کشاورزی برای کاربران کمباین فراهم نموده است که بر این اساس عملکرد خردکن ها ارتقا یافته و حتی از پخش شدن گسترده اضافات محصولات کشاورزی در کمباین های نسل جدید و آینده جلوگیری می کند.

این سیستم انحصاری چهار مزیت اساسی را برای مشتریان فراهم می کند

  • خرد کردن مناسب اضافات که امکان تجزیه و کود دهی به زمین کشاورزی را در مقایسه به سیستم های قدیمی و رقیب بسیار سریع تر کرده است
  • توزیع متعادل اضافات کشاورزی که احتمال افت عملکرد را کاهش می‌دهد را فراهم می کند
  • پخش کردن اضافات در تمامی سطح پشت کمباین
  • قابلیت تنظیم تمامی این امکانات از کابین که به کاربر این اجازه را میدهد تا به‌راحتی عرض پخش‌ شدگی ، الگوی پخش ‌شدگی و همچنین تنظیم باد را بدون نیاز به پیاده شدن اپراتور را انجام دهد.

شرکت های مختلفی از سراسر جهان برای ورود به رقابت سالانه AE50 انجمن ASABE ثبت نام می کنند و بیش از 50 تولید برتر توسط یک هیئت متشکل از متخصصان بین‌المللی انتخاب می شوند. داوران نیز تولیدات خلاقانه که قابلیت پیشرفت مهندسی در صنایع غذایی و کشاورزی را دارند برمی گزینند. ASABE یک سازمان علمی و آموزشی بین‌المللی است که به پیشرفت های کاربرد مهندسی در سیستم های کشاورزی، غذایی و زیست شناسی اختصاص دارد.

You might also like
اخبار

More Similar Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست